| anonim_4396 a întrebat:

Cum se acorda concediu medical pt.probleme ortopedice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Krina a răspuns:

Mergi la un control la un ortoped, care iti constata afectiunea si iti da concediu medical.Acelasi lucru poti sa il obtii si de la medicul de familie, dar da mai bine de la ortoped fiindca este specialist.
Depinde si de firma unde lucrezi.Ca daca sunt niste tirani si ai munca de birou, sunt in stare sa te aduca la serviciu si in scaun cu rotile.