| Mariaaa9999 a întrebat:

Se poate face operație de labioplastie la 16 ani? Și daca da, unde? Am 16 ani jumate și de câțiva ani ma confrunt cu disconfort in zona labiilor și ma irit. Am labiile destul de mari și nu pot sa port pantaloni strâmți, colanți, etc. Am vorbit cu mama despre asta și e dispusă ma ajute cu orice. Va rog sa nu ma judecați. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te-ai gindit cit de sexy pot fi labiile supradimensionate? Mie unul mi se par de-a dreptul delicioase. Poate ar fi cazul de vazut 1-2-3 dermatologi. Ceva geluri intime antialergenice, creme... ar trebui sa rezolve problema.

| LaElly11 a răspuns:

Bună! Din câte știu se poate face atâta timp cât ai acordul părinților și te duci la medic însoțită de un părinte, dar cel mai bine ar fi să suni la medic să intrebi înainte.