| anonim_4396 a întrebat:

Se face labioplastie la fete de 16-17 ani care suferă de hipertrofie labiala? Și cât ar costa o asemenea intervenție? La mine labiile mici sunt foarte mari și ma jenează foarte tare când merg și fac sport. Nu pot sa port pantaloni strâmți sau colanți. Și pe lângă asta, labiile arată foarte urat. I-am arătat și mamei mele și a zis ca nu e deloc ok. Labiile cred ca sunt deja maturizate deoarece nu mi-au mai crescut de un an și ceva. Menționez ca sunt virgina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ceri bineinteles sfatul medicului. Dar macar asteapta sa inceteze cresterea in inaltime si pe urma vezi ce faci.

| Mariaaa9999 a răspuns (pentru doctorandus):

In înălțime n-am mai crescut de la 13 ani. O sa merg la un control și o sa ii cer sfatul medicului. Mulțumesc

| minrest a răspuns:

Labiile participa la raspunsul sexual, sunt inervate si daca iti taie din ele, pierzi si terminatii nervoase, eu iti recomand, daca poti, sa depasesti aceasta impresie ca ar fi urate, sau poate chiar disforie. Stiu ca multe fete au fost dezamagite de cum au fost ''sculptate''; pana la urma insa e corpul tau, tu stii cel mai bine ce vrei. Cred ca ti se poate face ca operatie estetica, si te costa. Nu stii cum le-ar vedea barbatii. Mai bine zis, barbatul.

| Mariaaa9999 a răspuns (pentru minrest):

Nu prea ma interesează dacă o sa le placa sau nu viitorului meu bărbat. Faza este ca ma jenează când merg și nu pot sa port pantaloni strâmți deloc

| doctorandus a răspuns (pentru Mariaaa9999):

Dap, prin medic inteleg un ginecolog care n-are un interes material direct in a-ti face operatia.

| Donsavas a răspuns:

Problema este ca o sa pierzi din Senzațiile de plăcere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Costa intre 800 si 1500 de euro, si da, cred ca poti face chiar daca esti minora.