| Miaw21 a întrebat:

Se poate face voluntariat la spital daca am 16 ani? Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Da. De ce sa nu se poata? Cauta ONG-uri care se duc pe la copii in spitale si te ajuta ei.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate dar cu acordul parintilor sau tutorelui legal si cu respectarea Codului Muncii privind orele de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate de la varsta de 14 ani in sus

| Alexandr a răspuns:

Da, poti face voluntariat de la 14 ani.

| Chiperi a răspuns:

Da, iti trebuie cel putin 14 ani

| knighter a răspuns:

La Hospice din orasul tau. Am vazut 100% copii de 16 ani voluntari acolo