| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Se poate sa fiu alergică la vreun produs din benzile de ceara? Le-am folosit la epilarea inghinala după care am inceput sa am mâncărimi destul de severe încât m-am scărpinat, iar pielea fiind sensibilă mi-am produs ușoare răni (nu sunt dureroase, decât putin la atingere, dar când le ating mai tare ma mănâncă decât sa doara). Ma tem sa nu fie vreo infecție, dacă nu e alergie. Precizez ca mâncărimea era și pe labiile mici, nu doar pe cele mari unde practic era parul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nici alergie, nici infectie. Te-ai iritat. Mai ales in zona inghinala pielea este foarte sensibila. Nu te mai scarpina. Si maine mergi la medicul de familie sa-ti prescrie un unguent. Nu da cu orice crema ca mai rau ustura.

| BombonikaThaAntilopaFeroce69 a răspuns:

Te ai iritat e normal