| Onusha88 a întrebat:

Buna seara, acum 2 saptamani ne-am pus centrala si au venit 2 instalatori. Normal, acestia au intrat si in baia mea, sa-si faca nevoile si sa se spele, unde aveam toate obiectele personale. Printre care aveam si periuta de dinti; ce credeti? acestia au folosit periuta mea de dinti? am sanse sa ma contaminez cu HIV, pentru ca m-am spalat si eu in acea zi cu periuta, dupa putin timp de la plecarea lor? Abia azi mi-a venit in gand aceasta idee, dupa ce am vazut la TV un reportaj despre HIV si caile de transmitere, printre care si aceasta...in cazul in care au folosit periuta mea, la unele persoane le mai curge sange din gingii, la periaj..si de aceea am emotii...va rog sa ma ajutati! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Daca instalatorii au mers la baie pentru a se spala pe maini sau pentru a-si face nevoile, asta nu inseamna ca au dorit sa se spele si pe dinti. Nu cred ca sunt asa de innebuniti dupa igiena. Linisteste-te si nu te mai gandi la ce e mai rau.

| ombladon a răspuns:

laughing,nu ai nimic...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nivelul tau de paranoia este mult peste limitele normale. Ce dracu sa faca aia cu periuta de dinti si de ce esti asa de sigura ca aveau hiv?

| andreea9715 a răspuns:

Nu cred ca ti-au folosit periuta, stai linistita.

| genius333 a răspuns:

Daca ti-au folosit periuta sa spunem prin absurd fi sigura ca nu aveai Hiv. Inseamna ca erau doar inebuniti dupa igiena sau obsedati happy