| anonimul0724 a întrebat:

Am achizitionat o periuta de dinti de la oral b cu 27lei (manuala).
Cand m-am spalat cu ea mi s-a parut cam tare la atingerea dintilor si mi-a curs si sange din gingii.
Credeti ca se va mai inmuia periuta, gen nu vreau sa stiu ca am dat banii aiurea pe aceasta periuta.

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Cumpara alta periuta eventual ( Medium sa fie) daca sangerarea persista si zilele urmatoare, poate ai luat hard periuta de care zici la 27 de lei.

Incearca sa periezi corect dintii si gingiile, sa nu apesi prea tare.

Daca tot sunt probleme consulta atunci un dentist competent pentru o opinie.

1 răspuns:
| Felissa13Eden a răspuns:

Toate periutele de dinti se inmoaie dupa ceva timp.
Gingiile tale nu sunt obisnuite cu pulsatiile periutei, dar o sa te obisnuiesti happy