| Gabytsha a întrebat:

Acum 4 saptamani mi-am scos o masea de minte inclusa. Totul a decurs bine, m-am umflat si am avut dureri, iar acum locul arata bine si se vindeca bine. Problema e ca m-am umflat iar, nu la fel de rau ca prina data, dar totusi m-am umflat…nu mai am nicio durere. Care este cauza? Trebuie sa iau antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Talaz_Ciprian_1985 a răspuns:

Nu e nevoie sa mergi la stomatolog nu are ce sa iti faca daca e umflata. 2 sau 3 zile cu antibiotice si e ok crede-ma

| Gabytsha explică (pentru Talaz_Ciprian_1985):

Iau antibiotice de doua zile si deja s-a mai tras umflatura. Multumesc pentru sfat.

| Talaz_Ciprian_1985 a răspuns (pentru Gabytsha):

Oricand si eu am probleme cu maselele

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă, totuşi, după 4 săptămâni de la extracţie, zona respectivă este inflamată, atunci e posibil să fie vorba de un ABCES ( o infecţie )!
TREBUIE să mergi cât mai curând la stomatologul care a efectuat extracţia!

Toate cele bune!

http://i.imgur.com/D0Os2.jpg

http://i.imgur.com/2sd3TYX.jpg

http://i.imgur.com/P7AjXt1.jpg

La Mulţi Ani!

| Valentina_Clara_1998 a răspuns:

Mai bine te duci la un doctor stomatolog!