| Iamfaimous a întrebat:

Bună seara! Acum 5 zile mi s-a spart un chist ovarian.Am fost internată o seara la spital dar nu au apărut complicatii.Azi am facut dragoste cu iubitul meu si am observat ca mi-a curs puțin sânge după. Poate insemna ceva grav având în vedere că peste 5 zile ar trebui să îmi vină ciclul menstrual.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ranile interioare se vindeca mai greu. Parerea mea ca doctorul trebuia sa-ti spuna sa n-ai contact sexual macar 3-4 saptamani. Mergi si intreaba: Intel 7700

| MedionTcO a răspuns:

Cel mai bine este sa faci un consult.

| Alexuta921 a răspuns:

Buna!
Nu e ceva grav daca devine o sangerare abundenta sau incep sa iti apara dureri nejustificate te sfatuiesc sa mai mergi inca odata la doctor sa vezi ce iti spune.
Am multe colege care s-au operat de chist si acum numai au treaba o perioada, insa trebuie sa mergi la control periodic deoarece se pot reface chisturile (depinde de la caz la caz).
Sanatate!