| kitxx2004 a întrebat:

Buna seara.Acum aproximativ o luna si putin am inceput sa am simptome de amigdalita (febra tuse durere in gat oboseala ) si am observat niste puncte albe pe amigdala stanga. Dupa tratament cu antibiotic(penicilina) totul parea sa fie bine pana cand punctele albe pe amigdale au aparut iar insotite de durere in gat si putina febra.Am folosit un antibiotic mai puternic (Azitrox) insa la 5 zile dupa incetarea tratamentului observ ca punstele incep iar sa apara.Ce pot fi aceste puncte? Infectie? sau poate fi altceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabrielli a răspuns:

Salut. Imi pare rau ca te confrunți cu probleme de sanatate si ca nu poti sta linistit sa te bucuri de sarbatori. Parerea mea este sa nu iti creezi stress suplimentar prin citirea tuturor informatiilor de pe net (muream toti pana acum daca erau adevarate) si cu prima ocazie sa mergi la un medic ORL-ist care sa te consulte si sa iti puna un diagnostic corect si sa urmezi un tratament adecvat. Trebuie să si o atitudine pozitiva atunci cand te confrunți cu probleme de sănătate pentru că psihicul influenteaza foarte mult starea de sanatate, iar informatiile de ordin medical de pe net fac mai mult rau decat bine. Curaj și o sa fii bine!