| ReTz a întrebat:

Buna seara, acum cateva luni in urma am ajuns la spital in urma unui atac de panica foarte urat.Doctorii de garda de acolo mi-au recomandat SEDATIF PC numai ca nu mai am reteta pe care scria si doza pe care trebuie sa o iau si de cate ori pe zi.Pe internet scrie ca se iau cate doua pastile de 3 ori pe zi ceea ce mi se pare cam mult.Intrebarea este: aveti idee cum se pot lua si cate pe zi? Stiu ca este un sedativ usor si care nu provoaca dependenta sau efecte adverse dar cu toate acestea as vrea sa stiu cum ar trebui sa le administrez pentru a nu face exces.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat 6 in prima parte a zilei si a fost ok desi ocular auditiv era greu, nu am mai luat, intr-un fel kierkegaard spunea ca sa inveti anxietatea este necesar altfel te-ai pierde fie pentru ca nu ai cunoscut-o fie pentru ca te-ai scufundat in ea si cel mai bun lucru pe care l-ai facut e sa fii invatat sa fii anxios cum trebuie.
si eu am atacuri de panica de cateva ori pe saptamana, pot sa spun ca sunt castigat, imi pierd controlul.
aici cel mai rau lucru pe care il poti face este sa te desfasori in public, simptome fizice intelegi? ai scapat ieftin cu sedatif pc-ul, nu trebuie sa te vada nimeni. daca nu vrei o experienta de titicut follies.
alt lucru rau pe care poti sa il faci intr-un atac de panica este sa petreci, sa faci ceva cu totul dionisiac care te-ar scufunda in mizerie si nonsens si mai tare

| Unofficial a răspuns:

Nu stiu daca te ajut cu ceva, dar poti sa intrebi un medic sau un farmacist.