| AnaMariaNuj12 a întrebat:

Buna seara, acum câteva zile am făcut un accident, nu un act sexual și sunt virgină, am aproape 15 ani' am observat că am pete puțin alb pe lenjerie și bine înțeles că am verificat, am văzut că e ceva brânză albă și transparentă și moale și miroase' am căutat pe net ce e și îmi dă candidoză dar nu prea am simptomele doar că după o zi două na adică azi simt așa o mâncărime ciudată prin suprafață, nu vreau sa merg la ginecolog, sper să treacă de la sine deoarece am mai avut " candidoză" asta și mi-a trecut, menționez că accidentul ală am căzut jos și mi sa băgat ceva ascuțit langa gaură și mi-a curs sânge' mă durea ovalele și după ovalul drept și acum stau cu mâncărimea asta și cu frică să nu am candidoză mai ales sa mă duc și la ginecolog mai și menționez că când mă excităm aveam nevoie să îmi bag ceva în mine' degetele sau castraveți mici dar nu mă ejaculam sau mă masturbam, făceam asta doar din plăcere nu știu. Sper doar sa nu fie grav și să îmi treaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Daca acolo intepatura - rana ce ai avut-o s-a vindecat pentru prevenirea unor infectii vaginale poti face ceai de musetel dar din flori din pugute cu musetel la vrac (nu la plicuri) si la un pet de cola sau pepsi mic din plastic la capac faci o gaura mica prin rasucire cu un cutit ascutit - gaura sa fie de 2 - 3 mm maxim, apoi pui ceai de muselel caldut in sticla cu o palnie, pui dopul gaurit la pet si in cada de la bai bagi in vagin la intrare itre labii doar partea cu dopul de la stica si apoi strangi de pet usor ca sa injectezi ceai in vagin - apoi dupa ce simti ca ai bagat destu ceai in vagin - pui mana ca sa nu curga sau lipesti provisourul o bucate de leucoplast si tii cam vreo 15 - 20 minute ceaiul in vaji, apoi ai dai drumul in cada te stergi cu un prosop si e bine sa faci asta inainte de culcare - e suficient o data pe zi sa faci treaba asta cu ceaiul si nu mai mult de 5 - 7 zile, dupa acest timp o sa dispara acele probleme de care spuneai. La farmacie sun OB-uri de diferite dimensiuni de introdus in vagin ca protectie anti-ciclu, poti imbiba putin in ceai de musetel un OB si al introduci in vagin - recomandarea este sa cauti cea mai mare marime de OB sa poata intra mult in adancime si daca e gros el dilata si vaginul. Regulat apoi la 2 zile faci cu un furtunas subtire spalaturi vaginale cu apa calduta. Recomndare - nu mai folosi pentru excitare castaveti, banane sau alte prostii din astea - cumparati de la SEXY-SHOP un penis din silicon moale la culoarea si forma penisului normal - dar sa aiba capul mare, sa fie putin si gros, iar ca lungime sa fie in maxim 20 cm - si al poti folosi pana la 18 ani fara probleme - apoi daca vrei sex adevarat recomandarea este sa faci cu cineva mai matur cu experienta si nu cu pustani de varsta ta care ei nu sunt decat altceva la 18 ani decat puta verde si habar nu au ce e ala sex si cum se face.

| exstylo a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la ginecolog, numai el te poate ajuta real!
Iar ginecologul este obligat sa pastreze secret vizita ta la el!
Nu-ti fa griji, ai incredere, la ginecolog primesti tot ce-ti trebuie!