| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi când am făcut sex neprotejat cu iubitul meu am simțit așa o mâncărime înăuntru ( țin să menționez ca a trecut o săptămână de când nu am făcut-o ), mă gândesc ca poate fi și de la lenjerie deoarece am avut una mai strâmpta, oare trebuie sa merg la ginecolog? îmi puteți spune ceva creme sau ceva? precrizez ca durerea am simțit-o puțin și când mi-a băgat degetele inainte, dar și când a intrat cu penisul. Când am fost la toaletă nu am simțit nimic când făceam lipsa mică, după am făcut duș și am folosit Bepanten, o să mă spăl mâine cu bicarbonat, rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| AlexSSWW2 a răspuns:

Poți sa încerci sa te speli și cu soda e buna, soda caustica

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„(țin să menționez ca a trecut o săptămână de când nu am făcut-o )"
Cred ca doar tu nu ai facut-o in aceasta saptamana.

| MarianWLF a răspuns:

Degetele in afara vaginului, nu au ce cauta inauntru.

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la ginecolog, ca-i o boala cu trasnmitere sexuala!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ești sigură ca nu poate fi oare cum am stat cu fundul pe rece pe ceva? îmi este foarte frică să le zic alor mei și am mai făcut neprotejat și nu am pățit așa nici cum

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, categoric nu este de la raceala.
Mancarimile vaginale sunt datorate unei infectii sau ciuperci.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mi s-a recomandat să iau cremă Canesten, o să văd cum e …sper să nu fie grav ca îmi e foarte frică

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am mai avut mâncărimi și înainte să încep viața sexuală și mereu le-am tratat cu pastile și creme și după mi-am revenit

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O să iau Canesbalance gel pentru uz intravaginal, am să întreb și la farmacie să văd

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

M-am dat azi cu cremă, am luat medicament de bază de antibiotic și m-am și spălat cu bicarbonat, nu mai mă doare deloc, o să văd ce o să fie, aștept să îmi vină mensturstia în. 9 zile și după văd ce o fi…sper ca nu-i grav

| dullcat a răspuns:

Daca ai dat funda unui troll, oare nu rezulta ca si tu esti unul? laughing

Pentru astfel de probleme exista medici...

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Nu sunt troll, doar ca am dat la acel com ca am crezut ca nu are rost sa ma stresez pentru ca sunt foarte stresată sa nu fi făcut ceva infecție

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine.Dar vezi ca bicarbonatul deregleaza ph-ul vaginului deoarece este super alcalin (ridicat), pe cand vaginul are un ph usor acid (scazut) si daca se deregleaza atunci chiar apar infectii.Ai grija, nu folosi toate solutiile babesti gasite pe internet fiindca nu-i chiar asa...

https://senerapharma.ro/ce-este-ph-ul-vaginal/

https://www.reginamaria.ro/......e-posibile

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc, o să văd zilele astea cum mă simt și dacă nu o să fie bine, săptămâna viitoare mă duc cu iubitul meu la un control

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, am luat ceva medicament recomandat de farmacista, a zis ca nu trebuie să mă stresez, secreția mea vaginală e normală, nu are miros neplăcut …sper să fie tot bine, probabil a fost de la preludiu care nu prea a fost bun

| User123666 a răspuns:

Acea mancarime o poti avea daca nu te speli poti avea un herpes cum spune si @nimfomana, sau chiat sa fi luat o boala cu transmitere sexuala

| nimfomana a răspuns:

Poate ai facut herpes genital. spalati va

| dullcat a răspuns (pentru nimfomana):

Herpesul e cauzat de un virus, nu de igiena precara.