| Denisaasinedddd a întrebat:

Am conjunctivita de aproape doua săptămâni. Pana acum am folosit niște medicamente date de medic, fara efect. Azi am mers la alt medic și mi-a dat picături tobradex. Văd ca deja da câteva rezultate. Intrebarea mea este, a avut cineva dintre voi conjunctivita? Cum ati tratat o și in cât timp v-a dispărut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Da,am avut.
Am luat nişte picături, cred că tot tobradex şi ceva medicamente.
A dispărut în 1, 2 săptămâni.

| Denisaasinedddd explică (pentru J0B0MAT):

Aoleu. tocmai atât. eu o am deja de aproximativ doua săptămâni, dar tocmai de azi am luat picăturile, pana acum am luat unguent antibiotic și nu mi-a dat rezultate. întrebarea mea este, ai luat doua săptămâni picăturile?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Denisaasinedddd):

Da.Acum depinde de fiecare, unora le trece mai greu, altora mai repede.