| Adellle1 a întrebat:

Este cineva care ma poate ajuta la interpretarea/citirea rezultatelor la testul Papanicolau?
Am bifate urmatoarele casute: frotiu inflamator nespecific, citoliza, la diverse este completat cu "celule mascate partial de inflamatie", displazie usoara, Pap tip III

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Basthet a răspuns:

Bună! Rezultatul îmi spune că trebuie să te duci în continuare la medic și să urmezi cu sfințenie tratamentul. Sănătate!

| Adellle1 explică (pentru Basthet):

Poate fi cancer de col uterin?

| Basthet a răspuns (pentru Adellle1):

Numai medicul tău poate să răspundă la această întrebare.

| Cristiana_Acojocaritei_1993 a răspuns:

Eu abia l-am facut ieri. Astept rezultatul. Incearca sa vezi in c'è norme trebuie sa fie acele casute. Peste maxim 30 de zile primesc si eu raspunsul si o sa te pot ajuta cu placere