| 578Anonim a întrebat:

Buna seara, am fumat acum 3 zile ultima oară iar mâine dimineața ma duc sa fac analize la sânge, nu speciale antidrog, doar de sănătate, vreau sa stiu dacă se poate depista thc-ul la aceste analize

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate depista daca esti testat anti drog.

| Eireann a răspuns:

Nu se depisteaza la analize obisnuite de sange.

| Mirel4412 a răspuns:

Nicotina, ca atare, nu apare nici in sange, nici in urina, nici in saliva. Ea este depistata la analiza unuia dintre fluide (sange, urina, saliva) sub forma unui metabolit al sau denumit cotinina.Asadar, daca cineva este interesat sa afle daca esti sau nu fumatoare, va cere laboratorului determinarea concentratiei de cotinina din fluidele corpului.Un alt mod de a descoperi dependenta de fumat, mai rapid decat determinarea concentratiei de cotinina, este radiografia pulmonara.

alessia5158- utilizator TPU, raspuns la o intrebare assmanantoare.

| 578Anonim explică (pentru Mirel4412):

Eu ma refer la thc, nu la nicotina

| Dumii100 a răspuns:

La analize de sânge obișnuite nu se poate depista doar la analizele antidrog se depistează concentrația thc din sange