| mara_8067 a întrebat:

Pe 7.06 trebuia sa-mi vina cm, deja mi-a intarziat 2 zile, simt dureri de ovare, mai putin dureroase ca la cm, usoare stari de voma si am o secretie albicioasa.Este posibil sa fie sarcina(am avut contacte in perioada fertila si imi doresc f mult un bebe). Inca ceva, sanii nu sunt umflati sau durerosi, stiam ca la sarcina se modifica.Va multumesc pentru raspuns!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Semnele sunt nespecifice, intarzierea e mica. Nu poti sti inca daca esti insarcinata, dar fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata. Daca e pozitiv, felicitari. daca e negativ, mai repeta-l peste 5-6 zile, poate ai o surpriza placuta. O colega si-a facut vreo 3 teste de sarcina de cand i-a intarziat menstruatia si de-abia cel din ziua a saptea de intarziere a fost pozitiv.

3 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Cred ca esti insarcinata. fa-ti rapid un test de sarcina! felicitari pentru bebesmug

| Klara a răspuns:

In sfarsit aud pe cineva care nu este disperat in privinta semnalmentelor unei posibile sarcine.
In procent de circa 90 %, da... e posibil sa fi insarcinata.
Ma bucur ca iti doresti acest lucru...si felicitari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna aceeasi problema am si eu mi+a intariat 3 zile am o secretie albicioasa si ma doare burta pe jos, capul, sanii ii sint tari si ma dor nu stiu ce sa fac am facut un test de sarcina si in primele 5 minute a fost negativ cand l- am verificat pete 1/2 ora aparuse si cea de a 2 liniuta deci nu stiu ce sa zic, dar am si greturi si o stare de moleseala daca ma poti ajuata cu un raspuns pe adresa de mail kristinuka_11@yahoo.com m-as bucura mult merik:d