| Roxana1990 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Am hipermetropie de cand eram micuta si urasc ideea de a purta ochelari, cu lentile imi e frica deoarece pot intervenii anumite complicatii, si la operatie inca nu am varsta "suficienta" si nici nu sunt prea increzatoare.Am citit p net despre ceva exercitii oculare, pentru a scadea dioptriile. Functioneaza? Va rog sa imi spune-ti careva care a incercat.Sau daca stiti care ar fi exercitiile care trebuie urmate.Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi ce zice aici,
http://www.sfatulmedicului.ro/......hilor_7085
Sănătate multă!
Te pup!

| Allexinno1988 a răspuns:

Buna Roxana desi nu am incercat aceste "exerciti"parerea mea este ca sa te lasi pe mana medicilor mai mult nu stiu ce sa zic decat sanatate multa