| Capye a întrebat:

Buna seara! Am o intrebare!
Ma mănîncă pielea de pe picioare incat ajunge până sub sân imi apar bubite rosii ca muscatura de țânțar ma maninca strasnic nu mai pot mai ales când ajung seara imi vine sa plâng ajutor va rog frumos este ceva grav?
Ce poate fi si de la ce! va rog dati răspuns urgent!
Multumesc ❤

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Pot fi multe cauze, râie, dermatită...nu vei găsi răspuns pe internet, doar idei care sa te sperie. Mâine dimineața suna la medicul de familie, spune-i problema, mergi la un consult. Nu sta așa, sa se agraveze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la stres sau anxietate poate fi in caz contrar se putea fi prurit generalizat, râie, prurigo etc. după descriere pare a fi urticarie acuta cauzata de alimente, agenți chimici, medicamente sau infecții virale. încearcă să adopți o dieta cat mai echilibrata, sa eviți dusurile fierbinți, reducerea stresului, și să eviți alcoolul și băuturile excitante. indicat ar sa vizitezi un medic dermatolog pentru un tratament adecvat.