| joKilks a întrebat:

Bună ziua,am o mare problemă. Simt nevoia să mănânc încontinuu. Într-o seară îmi era foame, şi era vreo 11:30 şi nu m-am dus să îmi iau ceva de la bucătărie,şi am mai stat câteva ore...şi am simtit că ameţesc, şi îmi era foarte foame.Nu am mai stat pe calculator şi m-am culcat. Dimineaţa m-am trezit cu aceeaşi senzaţie,foame, mă "râcâia" stomacul.Am mâncat, dar nu am scăpat de această senzaţie.Adică.chiar dacă mănânc,nu mă satur,şi chiar dacă mai mănânc în plus,să zicem, nu scap.Ce aş putea să am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Codeine a răspuns:

Probabil că așa s-a obișnuit stomacul, încearcă la farmaciile naturiste sunt pastile ce conțin fibre și în contact cu apa se umflă în stomac și îți dă senzație de sațietate, poate va funcționa, dar desigur poți cere și sfaturile unui medic sau nutriționist.