| Anonimul69699 a întrebat:

Bună TPU, acum 5 ani eram mai plinuț si mersesem la bunici, nu mancasem 3 zile, apoi incet mi-am revenit, am slabit foarte mult, in prezent am o "abilitate" daca ii pot zice asa, daca azi nu mananc, a 2-a zi imi e putin rau, imi trece si pur si simplu nu mai simt nevoia de a manca (am rezistat asa 2 zile ca imi era frica, nu foame), mancarea se digera mai repede la mine si mananc si nu prea pun nimic pe mine, sunt slab la 16 ani. Ar trebui sa fac sala? Ofer funda

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu este o abilitate, asta se intampla cand faci fasting.
Cu multi ani in urma, cand mancarea nu se gasea atat de usor, oamenii stateau nemancati chiar mai multe zile. Nu o sa mori nici daca stai mai mult fara sa mananci dar nu o sa te simti nici foarte bine, daca exagerezi poti sa te imbolnavesti tinand cont ca modul de viata s-a schimbat. Una este sa stai pe canapea in cele 3 zile de fasting, alta este sa mergi la munca si sa mai faci si putin efort fizic, sa fii stresat...

Cel mai indicat ar fi sa mananci portii mai mici si sa mananci sanatos. Nu este neaparat sa mergi la sala, poti sa te antrenezi si acasa si sa ai rezultate ok dar trebuie sa fii informat intai. Depinde ce iti doresti.

1 răspuns:
| Emma30555 a răspuns:

Incearca sa mananci regulat si cat mai sanatos
Nu mai sta nemancat, esti inca in crestere nu e bine deloc.