| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema de sanatate putin mai intima si stiu ca suna ciudat dar imi este rusine sa merg la medicul de familie pentru ca ne cunoastem si suntem mai apropiati si sincer imi era mai usor daca nu ne cunosteam asa de bine. Mi-am facut o programare la un doctor urolog cu specialitate andrologie dar sincer am tot stat si m-am gandit daca e bine ce fac pentru ca totusi nu stiu unde sa ma duc, este vorba cred ca de o leziune cutatanata, repet cred, dar nu stiu daca sa merg la dermatolog / venerolog ca nu este vorba de vreun BTS avand in vedere ca nu mi-am inceput viata sexuala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mi-am facut o programare la un doctor urolog"

foarte bine ai făcut. du-te

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Pai da dar intrebarea este: am ales medicul corect? Daca ma duc si nu ma poate ajuta? Daca imi zice ca trebuie sa merg la dermato-venerolog?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă urologul te VEDE, iți spune dacă e să mergi la altul sau nu

| Wr3nch a răspuns:

Mergi la urolog si e ok.

| Donsavas a răspuns:

Ii poti cere urologului o trimitere si catre dermatologie.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Pai si daca ma duc la dermatologie o sa imi dea trimitere la urologie? Adica unde ar fi mai ok sa merg prima data?

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

La geologie apoi la dermato.