| florin17 a întrebat:

Buna seara.Am o problema nu stiu ce am, beau apa o gramada noaptea mi se usuca buzele, gatul, am tensiune mare zic eu, am 17 ani si am tensiune 16 cu 9, si inca ceva obosesc si trasnpir foarte repede chiar si stand, oare sa fie diabet? id ul meu puiudinamo

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lora_9285 a răspuns:

Daca mananci foarte sarat, aceasta poate fi o cauza a setei tale. Intr-un fel este bine ca bei apa mai des pentru ca transpirand des te deshidratezi. La varsta ta, tensiunea nu prea este in ordine. Sfatul meu este sa incepi sa-ti faci unele investigatii. Un raspuns concret il vei avea atunci cand o sa-ti faci un set de analize.