| martensica a întrebat:

Buna seara am si eu nevoie de putin ajutor. In urma unei certe cu tatal ei prietena mea a lesinat, a cazut pur si simplu din picioare, nu este prima data cand i se intampla asta, a mai trecut cineva prin asa ceva? ce credeti ca are, va rog sa nu dati raspunsuri in bataie de joc sau ca sa radeti de oameni!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Eu cred că este sensibilă şi la anumice stresuri cedează nervos. poate cădere de glicemie, sau variaţii de tensiune.Nu ar fi rău să meragă cel puţin la medicul de familie.

| Estera123 a răspuns:

Este clar ca este o persoana mai sensibila si din punct de vedere emotional si din punct de vedere medical. E posibil sa-i fi crescut tensiunea din cauza nervilor/stresului, ori este mai anemica. In orice caz, ar fi bine sa iti faca niste analize pentru a nu se agrava starea ei.

| pisicutzamik a răspuns:

Poate are o cadere de calciu sau ia scazut brusc tensiunea

| emilitalia a răspuns:

Martensica motivele pot sa fie foarte multe incepand de la sistemul nervos pana la o crestere de tensiune. O explicatie plauzibila o poate da numai un medic de specialitate. Sfatul meu este sa nu va luati dupa ce spune lumea si sa mearga poate impreuna cu tine la o consultatie medicala. Sarbatori fericite atat tie cat si prietenei tale si fara certuri mai ales acum.

| gIiiIolil a răspuns:

Eu am lesinat de vreo 4 ori, pai in general stresul este de vina, stresul, lipsa de somn, supra solicitarea encefalului sau supra incalzirea creierului. Acum depinde si daca ameteste tare inainte, ii tremura mainile? vede aiurea? Duo la un medic.

| dayana007 a răspuns:

Depinde de varsta o posibilitate e sa fie gravida
alta posibilitate e sa fie hiperemotiva si sa o fi speriat prea tare
alta posibilitate e sa o fi agresat fizic(ceea ce e grav)
alta nu mai stiu

| AneeM a răspuns:

(din experienta proprie) Asa se intampla cand te certi cu o persoana atat apropiata. Unii poate doar traspira abundent, altii fac atacuri de panica sau vreo boala a pielii pe sistem nervos. Chiar daca e normal, din cauza agitatiei, tensiunii in care sta in timpul discutiilor, nervi gratuiti totusi afectiunea trebuie tratata si certurile rarite pentru ca se va ajunge la din ce in ce mai rau sau la o afectiune mai grava pe care va trebuii sa o duca in spate toata viata ei. Deci, spune-i sa se duca intr -un mediu linistit(fara tatal ei), si la doctor.

| sw33tgirl a răspuns:

Din cauza fricii si a emotiei probabil subconstientul gaseste singura cale de protectie prin lesin... intamplandu-i-se in mod regulat, inseamna ca are probleme grave cu teama.

| Dyiya a răspuns:

Probabil are o lipsa mare de calciu. :d
Sper ca te-am ajutat! :*

| Fodo04 a răspuns:

E posibil sa aiba probleme cu inima, cu tensiunea. Nu e de gluma, poate face preinfart / infart. Ori e posibil sa stea prost emotional sau joaca bine teatru. Oricum daca e adevarat, sa mearga la medic happy