| adynutza_8297 a întrebat:

Bună seara, am și eu o întrebare:
Daca am scolioza in forma de S, pot rămâne însărcinată? Adică pot duce sarcina la capăt fără complicații? As dori enorm de mult un răspuns sincer. Mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta atata timp cat scolioza nu iti afecteaza in mod direct organele de reproducere si ale mentinerii sarcinii. Un medic specialist ti-ar explica mult mai bine. Dar, probabil, iti este rusine sa mergi sa intrebi.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are coloana verticala cu vaginul tau, sau uterul?
Sexul se face in vagin, iar copilul il tii in uter!
Scolioza este o strambarea coloanei in forma de S pe portiunea spatelui, dar care nu ajunge pana la pelvis.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Realizezi ca doar un doctor iti poate da un raspuns la aceasta intrebare in momentul in care te consulta...