| Tixerouli a întrebat:

Buna, as dori si eu sa aflu mai multe răspunsuri de la persoane care au mai trecut sau stiu pe cineva asemănătoare cu situația mea! Eu mai am deja un copil si imi mai doresc foarte mult încă unul, numai ca nu raman insarcinata cred eu, din cauza operației pe col uterin mai exact conizație am facut! Am citit deja pe internet dar as vrea sa mai stiu persoane cu situația ca a mea, daca au rămas usor si daca au putut duce sarcina până la capăt fără probleme.
Multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

I primul rand, se cheama CONIZATIE, nu cotizatie (strangere de fonduri banesti).
Conizatia de col uterin se face cand ai avut o infectie cu HPV care ti-a afectat colul uterin, ca sa nu se transforme in cancer uterin.
In situatia asta, sansele sa raami insarcinata scad mult, dar nu sunt eliminate. Asadar, fa sex zilnic in perioada fertila si visul ti se poate indeplinii.

| Tixerouli explică (pentru Violleta2022):

Imi cer scuze autocorectorul teleonului nici nu am realizat ca s-a scris asa...multumesc frumos pentru raspus