| fydo a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema de aproximativ 2, 3 saptamani mi-a intrat un tap in mana l-am scos dupa 5, 6 zile nu ma mai durut de atunci acum observ ca iarasi ma doare si s-a umblat e pe undeva pe langa unghie la coltul unghii la deget. sa nu se fi scos bine? dar eu stiu ca a fost bine scos, si acum a crescut carne iarasi. ce pot face? sunt speriat rau si ma dore...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mystyk4you a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la medicul tau de familie la un consult, daca spui ca tepul a fost sigur scos, e posibil sa iti fi ramas un colt de unghie netaiat, stiu pe cineva care a patit asa ceva si e bine sa te duci la doctor cat mai repede sa nu ti se infecteze.