| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Am si eu o problema mai delicata, si anume ca oricat as face baie simt ca mirosul de transpiratie tot persista. Mentionez ca fac baie dimineata si seara, cu sapun, folosesc deodorant spray de la rexona, dar la axila nu simt deloc miros de transpiratie si nu imi dau seama de unde acesta vine. Nu transpir mult si am o alimentatie normala, adica mananc ce gateste mama. Mentionez ca sunt mai plinut decat ar fi normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Folosește săpun antialergic și renunță la orice alte chimicale. Și dacă vrei să faci baie de doua ori pe zi nu folosi săpun de fiecare data. Pielea se irita de la săpun și are nevoie de timp sa se vindece.

| Eduard619 a răspuns:

Încearcă mai bine să consulți un medic, fa un set de analize și el te va putea clarifica corespunzător.