| Anonim2htqbf a întrebat:

Am stat intinsa pe burta in pat si cand m-am ridicat a inceput sa ma doara mijlocu de abia ma misc. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa faci niste exercitii de incalzire si se vor destinde muschii incordati. Vei avea cateva zile dureri usoare de spate, dar nu-i nimic grav sau ingrijorator. asta asta ar trebui sa-ti spun calr ca muschii tai nu sunt lucrati deloc si ca esti inpetenit, ca atare, ar trebui sa incepi sa faci ceva exercitii fizice, macar in casa, zilnic, jumatate de ora.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred c-ai stat prea mult într-o poziție, poate că postura corpului nu a fost corectă și ai amorțit. Fă niște exerciții fizice (ușoare/lente).

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca ai o saltea pneumatica : umfla salteaua, nu prea tare si stai intinsa pe spate minim 45-60 minute

| FaraNumePls a răspuns:

Încerca să te miști cat mai lent in momentul când ți de m-ai întâmplă lucruri acesta. Nu strică să consulți un medic cu privire la această problemă.