| Benix2 a întrebat:

Buna seara,
As dori sa cer ajutorul vostru daca se poate si cateva pareri, am inceput cu niste dureri de stomac de 3 luni si nu imi dau pace si in partea stanga a stomacului ma doare destul de des, nu prea am pofta de mâncare si imi vine mereu vomit, am facut multe analize si gastroscopie si e in regulă numai ca eu nu ma simt bine deloc. Mereu simt un disconfort in partea stanga a stomacului, de 2 luni am slabit 6-7 kg de la 86 la 81-80, va rog daca ma puteti ajuta cu ceva, va fi recunoscator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil ulcer gastric, posibil pancreatita.
Ti-as recomanda sa faci o ecografie (ulstrasound) si apoi sa vezi un chirurg, care stie unde sa te palpeze si daca are ecografia in mana, poata sa vada mai bine, ce ai.

1 răspuns:
| Cryyys87 a răspuns:

Buna ziua!

Incercati sa faceti si o analiza pentru helicobacter, ca sa excludeti aceasta varianta, si o endoscopie, chiar daca ati mai facut.

Incercati sa gasiti un medic primar in gastroenterologie, care va poate ajuta real, iar pana una alta mare grija la alimentatie si stres.

Sanatate!