| NebunieLaSecunda a întrebat:

As dori sa stiu ce teste/analize trebuie sa faca un macaragiu, m-ar interesa toate analizele care se fac si inca o intrebare ar fi daca etnobotanicele ies in analize si cat stau aceste substante in sange! Rog sa se raspunda la toate intrebarile! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy faci un set de analize care sa ateste ca tu clinic esti sanatos si apt pentru meseria de macaragiu, in special cred ca ORL-ul il faci cu siguranta, trebuie sa stai bine cu auzul, vazul, si sa nu iti tremure mainile, cat despre a doua intrebare, daca ai consumat etno des cred ca la analize o sa iti iasa ceva, dar e posibil sa nu, pentru ca ei fac analiza sangelui sa vada vsh-ul, doar nu face analiza toxicologica. poate ai ocazia sa intrebi o asistenta, o cunostinta care s-a confruntat cu asa cevathinking

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Buna.Si daca ai norocul sa nu iti iasa la analize, ai grija, nu mai folosi asa ceva.Iti risti viata ta si a colegilor tai. Daca crezi ca nu te poti lasa, renunta la aceasta meserie. Daca vrei, poti!

| NebunieLaSecunda explică:

Multumesc de raspunsuri,asa o sa fac! Multumesc inca o data,sunt la inceputul carierei de macaragiu si as vrea sa ma las bineinteles ca pot sa ma las,e doar ceva ocazional si placere ce sa zic, recunosc, Multumesc

| NebunieLaSecunda explică:

Da Domnu Liviu dar... merg si aceste din cand in cand, sunt unele momente pe care viata nu le poate da, cum ar fi un ras malefic care tine si 1 ora,oricum trebuie sa ma las,sa ma apuc de sporturi, caci pe 3, adica sambata asta, am muuuulta treaba, intelegeti dvs :d