| m3looo a întrebat:

Astazi am avut ora de sport si am jucat basket.La un moment dat am dat in mingea care era in aer cu degetul mic(fiind ridicat si incordat) si acum ma doare.Pe loc am simtit ca o intepatura combinata cu durere si dupa aceea nu puteam sa prind bine mingea cu mana dreapta deoarece ma durea tare degetul mic.Acum inca ma doare atunci cand misc putin degetele.Ce credeti ca s-a intamplat, este grav?
MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Omulajuta a răspuns:

Nu îi foarte grav... dacă îți pui pe deget compresă cu apă rece sau gheață o să îți treacă în 2-3 zile