| YoungGuy a întrebat:

Ştiu că nu sunteţi medici dar poate cel care va răspunde a păţit la fel sau măcar o rudă / un prieten de-al său. Ieri de dimineaţă m-am atins cu mâna sub sânul stâng aproape de coaste şi am simţit că mă doare. Crezând că e doar un mic coş am dus degetul să văd însă nu a fost un coş. E o umflătură, dureroasă la atingere, i-am arătat mamei mele şi aceasta mi-a zis că e normal, din cauza pubertăţii. Am 15 ani şi sunt băiat. Am mai căutat câteva articole despre această "umflătură" şi am aflat că există 10% şanse să fie şi cancer apoi mi-am schimbat total părerea când am aflat că nu are cum să fie dacă mă doare. [cancerul nu doare]. Mama mea este foarte relaxată cu chestia asta însă eu nu, sunt puţin speriat deoarece n-am mai experimentat aşa ceva. Nu ştiu dacă cumva se mişcă în interior la palpare, deoarece nu am încercat. Înainte să mă duc la medic vreau să ştiu şi părerile voastre, ce credeţi că e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LexiEla a răspuns:

Cred ca mama ta are dreptate. Nu trebuie sa.ti faci griji. Poate fi un "punct de grasime" sau un neg thinking

| YoungGuy explică (pentru LexiEla):

Mulţumesc de răspuns, s-a retras, nu se mai simte la atingere iar la faza cu "punct de grăsime" e posibil deoarece sunt puţin plinuţ smug

1 răspuns: