| Vany03 a întrebat:

Astazi am o problema destul de grava,ma rog mama mea. Este vorba despre o bila lenesa. Acum o doare capul; o doare in partea dreapta de jos, sub coaste a abdomenului si ii este greata. Crede ca ii este greata pentru ca a mancat ieri carnat si mici. Ce credeti? Ce ar trebui sa faca ca sa nu se mai simta asa? Pentru ca nu este prima oara. A luat si pastile si tot nu isi revine. Orice sfat si intrebare este bine venit! Chiar nu imi place sa o vad asa. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa-si revina cam in 3 zile daca mananca regim si ia colebil si no-spa. Sa bea si ceai de sunatoare si sa manance cat mai putin si mai usor (paine prajita, supa clara de zarzavat, piept de pui de curte fiert). Este destul de simplu sa nu mai pateasca asa ceva: sa afle mancarurile care ii fac rau si sa le evite.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand stie ca are o bila cu probleme, mama ta manaca carnati si mici?
Normal ca i s-a facut rau de la mancarea aia foarte grea!
Din pacate, nu poti sa-i faci nimic daca ea nu se abtine sa mai manace ceea ce nu trebuie, acum va zace cateva zile cu paine si apa doar sau limonada facuta cu lamie stoarsa si putin zahar sau miere de albine.
Sfatuieste-o sa faca operatie de colecist, este usoara, mai usoara decat o apendicita acum, a doua zi poate merge acasa!