| Tsukuyomi6 a întrebat:

Ieri am ridicat ceva greu si de atunci ma doare in partea dreapta a abdomenului, ce poate fi?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic. Poate fi o apendicita dar si o ruptura, ceva.

| OnuOnulică a răspuns:

Probabil te-ai forțat prea mult. Așteaptă câteva zile poate îți trece...iar dacă nu îți trece mergi la medic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sper sa nu fie apendicita.
Un control nu strica.
Dar poate e si de la muschi. Ai facut ceva efort?

| Tsukuyomi6 explică (pentru DoarBogdan):

Apendicita imi este scoase de multi ani.Am ridicat un bolovan mare si am mers cu el cam 10m si de atunci ma doare.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tsukuyomi6):

Oh... de cate zile persista?

| Tsukuyomi6 explică (pentru DoarBogdan):

De o zi.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tsukuyomi6):

A, posibil o sa treaca peste vreo 3 zile cam asa, daca vezi ca e mai rau sa te duci la medic.

| R0R0 a răspuns:

Te-ai cam fortat.
Daca persista, mergi la medic!