| eanadandre a întrebat:

Buna seara! Cam de o luna am momente in care uit de tot,nu mai recunosc pe nimeni,nici pe mine și nu știu unde sunt, unori când sunt pe strada uit cum sa merg,dar asta durează câteva secunde și nu mi s-a întâmplat să cad sau ceva, reușesc să-mi țin echilibrul.Nu știu daca conteaza si de situația psihica (mama mea a murit și am stat numai în scandaluri făcute de tatăl meu fiind alcoolist, am stat fără să mănânc mult timp, slăbind 8 kg într-o săptămână, m-am tăiat pe maini și am suportat toate astea până m-am mutat cu bunica, dar inca am amețelile alea inexplicabile) am 14 ani. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La neuro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Te hidratezi?
Te-a lovit tatal vreodata in trecut si exista posibilitatea sa te fi lovit acum de la alcool si sa ai amnezie?
Mancarea poate fi problema cea mare daca n-ai nimic din cele de mai sus, mananca fortat, ia-ti ceva ce iti face pofta de mancare, ceva ce-ti place

| eanadandre explică (pentru anonim_4396):

Am inceput sa mănânc și simt foamea acum, mă hidratez si nu, nu m-a lovit

| anonim_4396 a răspuns (pentru eanadandre):

Da,mananca.Ai ameteli,esti obosit, confuz, slabit si iti vine sa cazi, nu?
Mananca pe saturate, ca sa-ti revii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci printr-un stres post-traumatic destul de serios, amețelile se pot datora stresului cronic și a unei forme de anxietate. Contează situația ta psihica, de la asta sa declanșat toate problemele tale, ai făcut un soc emoțional puternic prin pierderea mamei și tatăl tău fiind diliu le-o alimentat și mai rău. La neurolog trebuie sa mergi, funcția cognitiva ți grav afectata