| WildLatte a întrebat:

Cum se procedeaza cu scutirile pentru ora de sport in cazul unei probleme de sanatate? S-a descoprit ca am artrita cronica juveniala, iar medicul pediatru mi-a scris o scutire pentru ora de sport. Se ia in considerare sau trebuie sa fie neaparat de la un medic specialist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In urma unui control si a unor analize medicale.
Iar daca se constata ca nu ai voie sa faci efort, atunci vei primi scutire.
O zi buna happy

| J0B0MAT a răspuns:

Acum mai nou cica trebuie scutire de la medic specialist.Dar daca ai un profesor mai ingaduitor, ti-o accepta si asa.Arata-i-o si vezi daca ti-o accepta, daca nu n-ai incotro.Trebuie sa iti iei de la specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit-o de la medicul neurolog, scutirea, apoi am mers la alt medic să o valideze, nu știu cum se numea cabinetul dar era ceva cu sport idk ..nu îmi aduc aminte.
În fine, ai putea merge la proful de ed. Fizică să îi spui unde trebuie să te duci (sau poate cine știe, o acceptă așa ) la mine nu a luat-o direct, a trebuit să o validez şi nu am făcut sport tot anul.