| afrodita3333 a întrebat:

Are cineva scutire la sport de la medicul specialist? Am niste probleme de sanatate si as vrea sa imi iau scutire.Aceasta scutire este o simpla adeverinta sau este un dosar sau ceva de genu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Vezi aici, in lege, totul despre scutirea de orele de sport ( in anexe ai bolile pentru care se acorda scutiri ) : http://www.sfatulmedicului.ro/......ort-p_3430

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o hartie facuta de medicul tau, nu e dosar ci poate sa fie hartie format A4 sau tip chitanta.

| WeaponGirl a răspuns:

Este o simpla adeverinta pe care o arati profei/profului de sport si gata big grin

| dracidus a răspuns:

Adeverinta se obtine, fie de la medicul de specialitate, fie de la medicul de familie. Insa, din cate stiu, daca e de la medicul de familie, trebuie sa aiba stampila medicului scolar care e responsabil pe unitatea de invatamant la care esti.

| OrdinaryGirld a răspuns:

Din cate stiu pentru ati da medicul de familia aceea adeverinta trebuie sa faci analize...si dupacea iti va da scutirea pentru ora d sport, cel putin asa stiu eu poate s-a mai schimbathappy.pa-pa