| Andruta99 a întrebat:

Buna seara!
Cunoasteti cazuri de cancer de colon la varste fragede, 20-25 de ani?
Merci, sanatate multa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cancerul de colon poate fii prezent dupa varsta de 50-60 de ani, asta spun statisticile medicale, fiind o boala care se face dupa foarte multi ani de mancare nesanatoasa.
Inca nu am auzit de nimeni cu cancer de colon la 20-25 de ani!

Dar alarmant si foarte frecvent se intalneste cancerul la creier la copii, in special la adolescentii care sunt dependenti de telefon.

| Drimmero a răspuns:

Eu cel putin nu am auzit la persoanele cunoscute sa aiba la varsta asta, insa am auzit ca poate sa apara si la varste fragede. Cazurile de cancer de colon pe care le stiu au fost la persoane de 60+ ani.

| relian a răspuns:

Vezi nu confunda cancerul cu hemoroizii.Multi oameni se sperie cand au hemoroizi,mai ales daca nu stiu ces aia,nu au avut niciodata,deja primul gind al lor se duce la cancer.

Am spus asta,poate ca si tu la fel gindesti.Cel mai indicat este sa consulti un medic.
Cancerele pot aparea la orice varsta,nu exista nimic batut in cuie,poate aparea si la copii cand is mici,p[oate aparea la batrinete,sau deloc.
Deci daca mostenesti asa ceva,nu stie nimeni cand se poate activa. Poate sa faci asa teste din cand in cand,dar nici atunci nu stii sigur.
Daca este cancewr malign,la revedere,poti sa il depistezi si inainte sa te nasti,deja ti s-a pus stampila.

Tocmai ce spuneam unora,guvernele lumii nu fac absolut nimic in privinta asta,adica sa incerce sa curete specia umana.

Baga miliarde de dolari in cercetare,zero, zero rezultate, medicatie, tratamente etc, nu s-a facut nimeni bine de ala malign.
Deci guvernele ar trebuie sa ia masuri, nici acum nu-i tirziu.Toti cei care au boli de astea ce se transmit genetic, sa nu li se mai dea voie sa faca copii.
Toate raspunsurile la care am venit cu ideea astra, au fost sterse de administratorii acestui website de 2 lei si 15 bani laughing

Nu am spius nimic rau, spun ceva adevarat si folosotor pentru oameni.Treb sa incercam sa curatam specia.Omu din moralitate nu o face,n-a facut-o niciodata,deci trebuie impusa chestia asta.

Aceste bolio creeaza atitat suferinta, ma refer pentru omu bolnav, dar este aducatoare de profit pentru companii, de aia cred ca guvernele. lumii nu iau nici o masura, banu vorbeste.

O sa ajungem sa stam intr-un borcan laughing deci ne nastem doara cu creiere tinute in borcane si atunci cred ca tot la bani se vor gindi, tilharii lumii laughing

| MorcovMajestic a răspuns:

Nu
E ceva rar
Depistat din timp orice se poate ameliora

| Ava1231 a răspuns:

Da, avea 26 de ani

| Andruta99 explică (pentru Ava1231):

Imi puteti povesti putin, daca nu va deranjeaza. Avea cazuri in familie, era predispusa, ce simptome avea, acum cat timp a fost diagnosticata. mi-ar fi de ajutor.
Multumesc