| pufulete2021 a întrebat:

Bună seara, de ce unii paraziti părăsesc intestinul fără tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt alimente care "gonesc" parazitii din organism.
Un asemena aliment este usturoiul.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am auzit de asa ceva!

Parazitii intestinali pana nu sunt eliminati cu tratament mediamentos sau dieta stricta cu hrana care-i omora, nu parasesc de buna voie corpul nimanui.

Daca stii tu ceva ceea ce noi nu stim, scrie aici si adu dovezi!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă nu este așa.