| anonimmmmmmwohdbejs a întrebat:

Buna seara. De aproape 2 saptamani nasul meu este plin cu..comori(cu muci, mucozitati,) aur cum vreti sa-i spuneti. Ma scobesc cu servetelu ca orice om ca n-oi sta cu mucii-n nas si pe nara dreapta daca dau cu degetul simt un fel de, cum sa zic ca ceva tare, care nu se ia cu unghia si daca se ia din ea iau si puțin sange.Menționez ca am 16 ani, de la ce sa fie oare?
A si inca ceva,de vreo cateva zile imi da simptome de menstruație,ma doare burta, dar nu imi vine,eu am ciclu neregulat, cand vine cand nu, o perioada buna de timp am avut luna de luna, de vreo 3 luni nu-mi mai vine. N-am intretinut nimic, sunt inca domnisoara, asta ar fi semn ca o sa-mi vina curând? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta sa nu te mai scobesti in nas.Sangele inseamna ca ai facut rana acolo.Cel mai bine cauti sa cureti zona cu apa calduta, sufland cat mai tare.

| dullcat a răspuns:

Iar daca de 3 luni nu ti-a venit menstruatia, mergi la medic! O luna sau doua e normal, insa in situatia ta ar cam trebui sa te ingrijorezi.