| codrutadejos a întrebat:

De câteva luni ma doare partea stângă a corpului.Am fost la cardiologie la doi medici unul mi-a spus că am angina peptorala altul ca nu am nimic,am fost la radiografie pentru toată partea stângă doctorul de acolo mi-a spus că nu am nimic, am fost la plămâni nu am nimic, analize de sânge nimic...Ce as putea sa mai fac? Ajutor sunt disperata sa aflu ce am...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Da, puteți avea nevralgii, dar dacă sunteți dintr-un oraș mare, ar trebui să o luați de la capăt cu analizele medicale, dar la alt medici și fără a spune de ceea ce ați făcut până acum! Dar, mergeți și la un neurolog și să cereți un RMN, complet al coloanei vertebrale și craniană.
Suspectez un blocaj de nerv sau o microleziune undeva, ceea ce prin radiografii nu s-a văzut! Nu disperați, așa se întâmplă de fiecare dată când o durere nu e punctuală, localizată!

| SkyPilot a răspuns:

Poti sa ai o nevralgie intercostala. Poti citi aici despre ea:
http://www.sfatulmedicului.ro/Neuropatii/nevralgia-intercostala_10722
Daca asta ai, nu prea ai ce face decat sa astepti sa iti treaca si sa iei analgezice.
Este foarte suparatoare, eu am avut de cateva ori de la efort sau de la lovituri.

| asperger3 a răspuns:

As zice sa mai vezi un medic.