| XDoctor a întrebat:

De cateva zile ma doare in partea dreapta jos. e u durere usoara. ieri mi-a amortit si piciorul drept. Acum vad ca ma doare putin si in dreapta sus. se poate sa fie apendicita? NU stiu ce sa cred...ma doare de vreo 2-3 zile. Eu stiu ca apendicita se manifesta rau.big grin. Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

DA poate fi si apendicita da poate sa fie si ficatul asa ca nu mai sta, si du-te la medic sa afli diagnosticul. happy

| traficanta a răspuns:

Nu se manifesta rau.asa se manifesta.Si nu mai sta, du-te la medic si opereaza-te mai repede ca nu mori de la o operatie si o sa iti fie mai bine dupa.Eu de la primele simptome am fost la doctor laughing

| GuUumitza a răspuns:

Exista o posibilitate sa fie apendicita. trebuie sa te duci la medic sa iti faci un control, chiar daca durerea nu e puternica. chiar daca durerea dispare pentru mult timp, nu exista siguranta, de exemplu poate sa nu te doare dar in schimb ai greturi, varsaturi si stari de ameteala. deci, de ce sa astepti pana te trezesti cu apendicita cronica (adica faza terminala)? macar asigura'te ca nu ai nimic happy nu risca, caci sunt sanse de 1 la 2 sa fie apendicita happy nu risca happy

| smashboy a răspuns:

Poate fi hernia de la efort

| Sabryy a răspuns:

Eu am avut apendicita si am prezentat aceleasi dureri. Stiu ca se spune ca te doare rau, dar nu m-a durut, asa, insuportabil! Insa trebuie sa te duci la medic, daca asteptzi prea mult... oricum, du-te repede la medicul de familie!

| daniel94d a răspuns:

Dar putea du-te la unn cotrol

| ChocolateLove a răspuns:

Da, este foarte posibil.

| RobertRoby a răspuns:

Daca te doare usor nu e nici o apendicita, trebuie sa te doara foarte tare. Poate ai facut un efort mai mare zilele trecute, asa am patit si eu dar nu e nimic. Dar daca continua sa te doara nu ar fi rau sa te duci la medicul de familie happy