| AnnaSlv a întrebat:

Bună seara! De ceva timp mă confrunt cu o problemă, sau mai bine spus o dilemă, pentru că nu pot spune că mă afectează foarte tare, ci mai degrabă mă face să îmi pun întrebări.
Câteodată când "grăbesc pasul" să ajung undeva sau sa trec strada sau sa urc scări simt că "mi se blochează genunchiul". Simt o durere destul de puternică și că nu mai pot călca pe picior, dar după 2-3 secunde dispare și revine totul la normal. Precizez că nu am avut accidentări sau ceva de genul.
M-aș bucura dacă aș primii niște răspunsuri de ajutor. Voi ce credeți ca este? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o afecțiune a genunchilor pe care dacă nu o tratezi, ajungi ca mine.
A început la 14 ani. Acum am 72. Aproape că nu mai am genunchi.
Așa că, du-te la medici, fă gimnastică articulară, balneo fizio terapie, ai grijă să nu te îngrași. Când? Acum, azi!

| CarcotasulVesel a răspuns:

Chiar ti-ar trebui un doctor
e posibil sa ai probleme cu, colagenul, care e o pelicula super alunecoasa care se gaseste pe toata suprafata fiecarei parti care face contactul cu alta parte intr-o incheietura, si care pe la margini se mai intampla sa se duca pe la margini, iar orice atingere os pe os provoaca o durere extrema dar numai momentana (cum ai spus si tu 2-3 secunde)

asa ca in locul tau m-as duce la doctor, mai bine iei niste medicamente acum, decat sa ajungi la injectii cu, colagen direct in intre oase (dor ca dracu') sau sa ramai fara genunchi