| MihocBogdan a întrebat:

am o problema destul de grava...
Am fost odata la fotbal si un coleg a cazut cu genunchiul direct peste gamba mea...
Am avut o durere musculara destul de mare a doua zi, iar a 3-a zi nu am mai simtit aproape nimic si seara am alergat putin.
Cand m-am trezit dimineata nu mai puteam calca pe picior, trebuia sa merg doar pe varfuri, iar problema s-a agravat in asa hal incat acum nici macar nu mai pot sa imi indrept piciorul, iar daca stau peste o ora fara sa merg(nu pot merge decat schiopatand), cand muschiul se raceste, am dureri groaznice la primii pasi, iar apoi, dupa ce se incalzeste muschiul pot merge fara dureri mari, insa pot calca doar pe varful picioarelor.
De o zi folosesc o crema "fenilbutazona", am aplicat de 3 ori, insa nicio imbunatatire...
Nu stiu ce as mai putea sa fac, deja incep sa ma ingrijorez...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Th3P1an1sT a răspuns:

Doresc sa te anunt sa lasi de o parte cremele si sa faci un consult medical aceeasi problema am avut-o si eu eu iar rezultatul a fost ruptura de menisc ---> ruperea un os la nivelul genunchiului iti recomand sa mergi la doctor cat de curand caci daca ajungi la operatie nu vei mai putea juca football niciodata eu am piciorul in ghips pentru 2 saptamaniwinking Multa sanatate!

| MihocBogdan explică (pentru Th3P1an1sT):

Mersi, dar oare s-ar putea? Eu nu simt nicio durere nicaieri in afara de muschii gambei...

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te vada un medic specialist in ortopedie si traumatologie.
http://www.i-medic.ro/boli/ortopedie

| Th3P1an1sT a răspuns:

Asa se manifesta la inceput insa e o boala care in timp se agreaveaza, un consult ortopedic este cel mai bun!