| alinaa765 a întrebat:

Buna seara. De o vreme inghit foarte greu(nedureros) si simt ca orice inghit urca cumva sus pe nas…Ce ar putea fi si ce doctor ar trebui sa consult? Inteleg ca nu sunteti doctori insa as vrea sa stiu daca a mai patit cineva asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Specialistul pentru problema ta poate fi doctorul ORL
dar cum a spus domnul carevaescu, pasii de urmat sunt medicul de familie care apoi da trrimitere catre medicul de specialitate!

| alinaa765 explică (pentru Simpatic):

M-a trimis peste tot si peste tot e bine, mai trebuie doar o gastroscopie insa sunt speriata

| carevaescu a răspuns:

Mai bine te duci la dr de familie sa te îndrume.
Altminteri, la interne.