| alinaa765 a întrebat:

Buna seara! Simt ca ma inec cu saliva mea si orice inghit simt oarecum ca imi urca sus pe nas.Inghit si foarte greu. A mai patit cineva asa?(Va rog sa nu raspundeti daca raspunsu e sa merg la doctor, am mers, insa vreau sa stiu cine a mai patit si ce a facut/avut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca medicul sau medicii la care ai fost nu i-au dat de capat acestei probleme, ce te face sa crezi ca un user de pe TPU poate sa iti zica ceea ce ai?

| alinaa765 explică (pentru Simpatic):

Nu am cerut acum sa zica ce e, am cerut sa stiu experienta altora

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, fa tratamentul dat de medicul la care ai fost si dupa terminarea lui, sa vii sa ne spui cum esti.
sanatate multa!

| Ilovedinero a răspuns:

"Am mers" si ce mai astepti? Pe Papa de la Roma? Fa tratamentul si aia e.Ce mai poti sa faci altceva?

| alinaa765 explică (pentru Ilovedinero):

Nu te poti abtine, daca oricum nu spui nimic relevant? Iau tratament si tot rau ma simt. De aia intreb si ce au facut altii

| MrAM a răspuns:

Pot fi diverse cauze, de la probleme de deglutiție la diverse infectii ma gandesc. Poate merita sa faci o vizita pe la orl sau un medic pentru investigații mai amanunțite…asa e greu sa iti dai seama din cele spuse

| alinaa765 explică (pentru MrAM):

Am fost la ORL unde a spus ca am o rinita acuta cu cornete nazale umflate, apoi la gastro a facut o ecografie, totu ok. La tiroida totul ok. Nu stiu unde sa mai merg