| Bwa_Ale_1996 a întrebat:

Am cazut de pe skatebord, am amortit piciorul de jos pana la genunchi si ma doare foarte tare cand il tin drept... Ce as putea face? Sa pun o compresa, rece sau calda?

1 răspuns:
| ROCristi a răspuns:

Mergi la medic cât mai repede posibil. Dacă ai noroc prinzi și o scutire frumușică. Treabă cu compresa nu merge mereu.

În general se pune compresă cu apă rece, sau gheață învelită în prosop (nu prea gros). Nu pune gheață direct pe piele.