| Aldutssss31 a întrebat:

Dupa sărbători urmează să fac morfologia de trimestrul 2.Nu am riscuri cum ar fi fumatul, varsta inaintata iar cea de trimestrul 1 a iesit in regula.Dar am auzit ca sunt anumite boli ereditare din familie iar unchiul meu are un handicap mintal nu foarte grav.Tin sa precizez ca bunica mea avea 40 de ani la nașterea lui. Exista vreun risc pentru bebe? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu întreaba medicul ginecolog daca există vreun risc, el trebuie sa te avertizeze de riscuri înainte de a rămîne tu însărcinată. Tu ce varsta ai?