| MargineanuCosteliaIonela a întrebat:

Buna ziua.sunt insarcinata in 24 de saptamani si la morfologia de trimestrul 2 dna doctor a spus ca fetita are,, anse intestinale discret ecogene,,. urmeaza sa fac investigatii la alta clinica.imi puteti spune ce inseamna,va rog? sunt cam speriata, multa sanatate

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ai întrebat-o personal pe d-na doctor să-ți spună dumneaei ce înseamnă?

| MargineanuCosteliaIonela explică (pentru anonim_4396):

Mi-a spus ca este totul ok când am plecat, abia acasă am citit morfologia

| MargineanuCosteliaIonela explică (pentru MargineanuCosteliaIonela):

M-ar interesa sa știu ce înseamă,, discret ecogen "

| RAY a răspuns (pentru MargineanuCosteliaIonela):

Este doar o forma de exprimare, de cele mai multe ori subiectiva. Nu prezinta semnificatie clinica atata timp cat analizele de laborator sunt normale. Este recomandat sa repetati ecografia la un alt specialist iar daca si acesta sustine descrierea, puteti sa recurgeti la metode mai avansate de investigare ( de ex CT abdominal).